DARUJTE 2% Z DANE Z PRÍJMU

Každý finančný dar bez ohľadu na výšku sumy si nesmierne vážime, a ďakujeme, že nás podporujete 💛 Veríme, že sa nám aj touto cestou podarí vybudovať nielen silné zázemie pre Parkour na Slovensku, ale hlavne zabezpečiť zdravý a vyvážený pohyb pre všetky deti, mladých a dosplákov 🤞

TLAČIVÁ NA STIAHNUTIE 2024: VYHLÁSENIE, POTVRDENIE

Ako darovať 2% z dane?

Dôležitý míľnik v tomto procese je 15. február 2024. Do tohto dňa potrebujú všetci zamestnanci-fyzické osoby požiadať svojho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie preddavkov na daň a nechať si vystaviť Potvrdenie o zaplatení dane zo závislej činnosti. Toto potvrdenie je veľmi dôležité, nakoľko sa prikladá k formuláru na darovanie 2% (Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane)

Ak ste SZČO, firma, tak váš termín pre podanie daňového priznania a rovnako aj venovanie 2% je 31. marec 2024. Ak si podáte žiadosť o odklad daňového priznania, platia pre vás iné dátumy.

Ak ste zamestnanec, ktorému robí daňové priznanie zamestnávateľ a máte v rukách Potvrdenie o zaplatení dane, prípadne potvrdenie o odpracovaní dobrovoľníckych hodín, tak potrebujete vypísať ešte tlačivo - Vyhlásenie o poukázaní 2%.

Termín odoslania týchto 2 prípadne 3 formulárov na Daňový úrad v mieste Vášho bydliska je 30. apríl 2024.

Ak Vám to časovo alebo z akéhokoľvek iného dôvodu nevyhovuje, neváhajte nám tlačivá doniesť do Parkour Školy a veľmi radi ich podáme za Vás! 🤞

Ako darovať 3% z dane?

Návod pre dobrovoľníkov: TU

Zhrnutie dôležitých dátumov
- do 15.2.2024 - požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane z príjmu
- do 31.3.2024 - v prípade SZČO a právnických subjektov podať daňové priznanie, v ktorom vyplníte v kolonke 2% z dane z príjmu organizáciu (údaje o príjmateľovi dole)
- do 29.4.2024 - posledný deň, kedy je možné priniesť formuláre ku nám do Parkour Školy, aby sme ich podali za Vás
- do 30.4. 2024 - posledný deň na odoslanie potvrdenia a vyhlásenia na daňový úrad

Údaje o príjmateľovi:

Obchodné meno: Parkour Škola
Právna forma: občianske združenie
Adresa: Račianska 1579/88B
PSČ: 83102
Obec: Bratislava - Nové Mesto

Ak máte akékoľvek otázky, obráťte sa na nás mailom na info@parkourskola.sk
Za vašu pomoc Vám veľmi pekne ďakujeme.