Najčastejšie kladené otázky

Nenašli ste odpoveď? Napíšte nám na info@parkourskola.sk.

O Parkoure

Čo je Parkour?

Parkour je pohybová disciplína, alebo umenie pohybu, v ktorom si človek volí vlastnú cestu skrz prírodné či mestské prekážky, čo najrýchlejšie a najefektívnejšie s využitím vlastného tela.

Čo je filozofiou Parkouru?

Filozofia Parkouru spočíva vo viacerých hodnotách. Jednou z tých najvýznamnejších je výrok Georgesa Héberta: „Être fourt pour être utile”, čo v preklade znamená “Byť silný aby si bol užitočný“. Táto snaha spočíva vo fyzickom a psychickom tréningu, skrz ktorý sa človek pripravuje na riešenie kritických situácií, no taktiež na prípadnú záchranu života sebe, alebo druhým ľuďom.

Pre koho je Parkour vhodný?

Pre všetkých bez limitov. Veď predsa všetci od detstva lozíme, skáčeme a snažíme sa prekonať rôzne prekážky. Pre deti je to niečo úplne normálne, no dospelí na to pomaly zabúdajú. Avšak Parkour nepozná obmedzenia. Nezáleží na veku, hmotnosti ani na skúsenostiach, začať môže ktokoľvek a kedykoľvek

Je Parkour pre dieťa bezpečný?

Na tréningu je dieťa pod dohľadom skúsených trénerov, ktorí sa snažia vytvoriť preňho čo najbezpečnejší progres a zminimalizovať riziko úrazu.

Kurzy

Čo učíme na kurzoch v našej Parkour Škole?

V našich kurzoch začíname s učením základných techník zoskokov, preskokov v kombinácií s rôznymi lokomočnými cvičeniami využívanými v Parkoure a kondičnou prípravou. V závislosti od kurzu stúpa aj obtiažnosť jednotlivých techník, do ktorých neskôr zaraďujeme aj techniky pádov a adaptáciu na tréning vo vonkajškom prostredí. Nezabúdame taktiež aj na fyzické a psychické výzvy, a morálne hodnoty, ktoré deti posúvajú vpred či už v športovom živote alebo v rozvoji osobnosti.

Ako dlho prebiehajú kurzy?

Naše kurzy prebiehajú spravidla na polročnej frekvencií. Sú určené najmä pre deti a mládež, a sú časovo prispôsobené školskému roku.

Ako sa dá prihlásiť na kurz?

Na kurz sa môžeš prihlásiť dvomi spôsobmi:

  1. Priamo cez našu stránku v sekcii kurzy. Tam si vyberieš kurz, ktorý ťa zaujíma, zvolíš si frekvenciu tréningov, vyplníš potrebné údaje, zaplatíš kurz a už môžeš bezstarostne navštevovať tréningy. Po registrácií kurzu sa ti automaticky vytvorí užívateľský profil. 
  2. Cez profil. Táto možnosť je k dispozícií pre tých, ktorí už disponujú profilom. V profile v sekcii kurzy si vyberieš pre teba vhodný kurz, prihlásiš konkrétneho člena a zaplatiš. Údaje sú už predvyplnené z tvojho profilu
Nespĺňam vekovú hranicu kurzu a systém ma nepustí k registrácií, čo mám urobiť?

V prípade ak dieťa nespĺňa vekovú hranicu kurzu, je nutné vybrať iný kurz alebo nám napísať na info@parkourskola.sk . Pokúsime sa poradiť a nájsť vhodné riešenie pre Vás. 

Môžem rozdeliť platbu za kurz na splátky?

Áno, pri výbere spôsobu platby môžete zvoliť jednu z variant splátok. Pri voľbe platby na splátky je potrebné zaplatiť prvú splátku súčasne s registráciou kurzu. Následne Vám príde 14 dní pred úhradou ďalšej splátky notifikačný e-mail, ktorý je potrebné zaplatiť v danej lehote, inak bude rezervácia miesta na kurze zrušená.

Splátky je možné kedykoľvek zaplatiť priamo v profile. Taktiež ich je možné zaplatiť v hotovosti na recepcii.

Môžem zaplatiť kurz v hotovosti?

Áno, kurzovné môžeš zaplatiť v hotovosti priamo na recepcii Parkour Školy.

Pri registrácií na kurz je potrebné zvoliť metódu platby v hotovosti a následne pri prvom tréningu zaplatiť kurzovné. V prípade, že nebude uhradený kurz na prvom tréningu, rezervácia miesta bude zrušená.

Môžem použiť na platbu kurzu kredity?

Áno. Táto možnosť je k dispozícií len po prihlásení sa do profilu. Ak v profile disponujete kreditmi a chcete ich použiť na platbu kurzu, uveďte tak pri registrácií kurzu v kroku: spôsob platby.

Čo ak je kapacita kurzu plná?

Nezúfajte, napíšte nám email na info@parkourskola.sk a zapíšeme si vás na čakaciu listinu. V prípade, že sa uvoľní miesto alebo budeme otvárať nový kurz, tak vás vopred kontaktujeme.

Budú sa deti učiť aj saltá?

Najčastejšia otázka od detí je „vieš salto vzad“? Saltá sú samostatná kapitola, na ktorú prechádzame až keď sú deti fyzicky a psychicky pripravené. V našej škole sa snažíme držať základného princípu, ktorý spočíva v tom, že dieťa musí prejsť najskôr komplexnou kondičnou, psychickou a následne gymnastickou prípravou, ktorá zabezpečí, že sa naučí základné prvky vykonať technicky správne, a jeho telo bude pripravené na záťaž, ktorá vzniká pri saltách. Tento proces zabezpečí rýchlejšie, kvalitnejšie a hlavne bezpečnejšie učenie sa zložitejších akrobatických prvkov. 

Ako prihlásim viacero detí na kurz?

Je potrebné disponovať hlavným profilom (rodič / zákonný zástupca) a v rámci neho vytvoriť podprofil (pre dieťa, prípadne viacero detí). Po vytvorení podprofilov môžete registrovať viacero detí na jeden vybraný kurz buď naraz jednou registráciou, alebo samostatne, v prípade návštevy rozdielných kurzov. Všetky prihlášky budete môcť spravovať cez hlavný profil (rodi / zákonný zástupca).

Čo ak sa chcem prihlásiť do kurzu pre pokročilých?

V prípade, ak máš už predošlé skúsenosti s parkourom a chceš navštevovať pokročilejšie skupiny, je nutné splniť tieto podmienky:

  1. mať používateľský profil
  2. absolvovať kurz nižšej úrovne / absolvovať testovanie u trénera (je potrebné dohodnúť termín na info@parkourskola.sk
  3. následne po splnení prvých dvoch krokov, určíme v administrácií úroveň člena a môžeš si rezervovať miesto na kurze
Dieťa som prihlásil/a na kurz neskôr, akú cenu budem platiť?

Ak dieťa nastúpi na kurz neskôr, tak systém automatický odpočíta počet neabsolvovaných tréningov od celkovej sumy.

Môže dieťa chodiť na tréning iba 1x do týždňa?

Áno, pri výbere dní kurzu si viete zvoliť frekvenciu tréningov. Avšak, odporúčame navštevovať kurz aspoň 2x do týždňa, nakoľko len pri pravidelných podnetoch dokážeme efektívne zlepšiť pohybovú progresiu dieťaťa.

Prečo nie je cena kurzu zaokrúhlené číslo, ale končí +1?

Odpoveď  je jednoduchá. Pravidlo +1 je v Parkoure často využívane počas tréningov. Jeho myšlienka je, že urobíme napr. 10 opakovaní nejakého cvičenia (napr. drep), no vždy si dáme +1  opakovanie za tých, ktorí v ten moment nemohli s nami trénovať. Táto myšlienka utužuje komunitu a učí nás spolupatričnosti. Preto toto 1€ z každej platby venujeme na rozvoj Parkouru na Slovensku. 

Môže sa na tréningoch zúčastňovať aj rodič?

Rodičia sa bohužiaľ nemôžu zúčastňovať na tréningu, no vždy sa snažíme nájsť nejaké riešenie vhodné pre obe strany. Prítomnosť rodiča môže pre dieťa pôsobiť rušivo, nakoľko sa potrebuje koncentrovať na trénera. To môže narušiť priebeh tréningového procesu a s tým prípadný vznik zranení. Pre vás rodičia máme pripravené špeciálne tréningy, kedy budete mať možnosť priamo sa zúčastniť tréningového procesu spolu s vašimi deťmi :)

Čo si potrebuje dieťa priniesť na tréning?

Na tréning je vhodné priniesť si športovú obuv a oblečenie (ideálne tepláky) prípadne niečo v čom sa dieťa cíti pohodlne. Samozrejmosťou je voda aby sme dodržali pitný režim.

Čo ak sa dieťa na tréningu zraní?

V závislosti od zranenia podávame ihneď prvú pomoc a okamžite vás kontaktujeme. Deti nemajú v cene kurzu úrazové poistenie, liečenie sa vykonáva v rámci zdravotného poistenia dieťaťa.

Čo ak dieťa ochorie? Mám nárok na vrátenie peňazí?

Pokiaľ je dieťa choré dlhšie ako 2 týždne, je potrebné nás o tom vopred informovať a potom poslať na náš email potvrdenie od lekára. Následne odrátame 50% z ceny neabsolvovaných tréningov, ktorých suma bude vrátená vo forme kreditov.

Nárok na vrátenie 100% z ceny neabsolvovaných tréningov vzniká v prípade vážneho úrazu, ktorý znemožní dokončenie kurzu. Vtedy je možné vrátiť peniaze za zvyšné tréningy, alebo ich preniesť do ďalšieho kurzu.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktuje na e-mail info@parkourskola.sk 

Tábory

Pre koho je Parkour Tábor určený?

Tábor je určený pre všetkých chlapcov a dievčatá vo veku od 8 do 16 rokov. Nezáleží na tom či si začiatočník alebo pokročilý, program bude prispôsobený tak, aby si každý účastník odniesol plno nových skúsenosti, motivácie a vedomostí, ktoré posunú tvoj skill a spirit na vyššiu úroveň.

Čo vaše dieťa počas táboru zažije?

Zažije týždeň plný pohybu, kde sa naučí ako správne trénovať Parkour. V závislosti od svojich schopností sa naučí nové techniky preskokov a zdokonalí sa v tom, čo už vie. V areáli bude plno prekážok, kde bude mať priestor na voľné skákanie spolu so svojimi trénermi. Okrem Parkouru budú pripravené aj ďalšie animačné a pohybové aktivity, fyzické a psychické výzvy, ktoré budú súčasťou špeciálnej témy tábora.

Je Parkour Tábor pre moje dieťa bezpečný?

Počas celého pobytu detí v tábore bude našou prioritou ich bezpečnosť. Prítomný bude skúsený zdravotník, ktorý v prípade potreby podá prvú pomoc. O bezpečnosť pri pohybových aktivitách sa postarajú naši skúsení tréneri, ktorí majú bohaté skúsenosti s vedením tréningov. V závislosti od zložitosti preskokov budú dávať primeranú dopomoc. Na náročnejšie prvky a akrobaciu budeme využívať doskokové žinenky. Samozrejmosťou je nepretržitý dohľad nad deťmi v dennej aj v nočnej hodine.

Ako sa dostať na miesto konania tábora?

Rekreačné stredisko Podskalie sa nachádza v malebnej doline Strážovských vrchov v nadmorskej výške 550 m.n.m. Je vzdialené od miest Považská Bystrica 15 km a Púchov 17 km – 9 km od diaľnice D1 na trase Bratislava – Žilina. Adresa: Rekreačné zariadenie Podskalie, 018 22 Pružina..

Taktiež je možnosť využiť našu facebookovú skupinu Doprava na Parkour Škola Tábor, a zdieľať cestu s inými účastníkmi. 

V akom čase je príchod a odchod z tábora?

Príchod na tábor je vždy v nedeľu (dátum závisí od turnusu) v čase 16:30-18:00
Odchod je v sobotu (dátum závisí od turnusu) v čase 10:00 - 11:00

Čo ak je kapacita tábora naplnená?

V prípade, že naplníme kapacitu tábora, doplníme túto informáciu k pokynom v registrácii. Aj v takomto prípade však budete môcť vyplniť a poslať prihlášku. Vaše dieťa zaradíme do zoznamu náhradníkov a ak sa uvoľní miesto, budeme Vás kontaktovať. Poplatok za tábor by ste v tomto prípade uhradili až po dohode s organizátorom.

Čo je v cene tábora?

- ubytovanie na 7 dní (6 nocí)
- strava 6x denne (prvý deň začíname olovrantom, posledný deň končíme obedom alebo balíčkom na cestu), pitný režim, opekačka
- tréneri z celého Slovenska
- zdravotník a úrazové poistenie
- Parkourové prekážky, slackline, pieskovisko, bazén a mnoho ďalšieho
- Chill zóna
- tričko - špeciálna edícia
- fotografie a video

 

Je možné uplatniť si rekreačný príspevok?

Na náš tábor si môžete uplatniť rekreačný príspevok od zamestnávateľa až do výšky 55% z celkovej sumy (bližšie info tu). Po vyplnení prihlášky a zaplatení celej sumy Vám príde daňový doklad so všetkými potrebnými náležitosťami na uplatnenie príspevku pre rekreáciu Vášho dieťaťa. V prípade, že potrebujete ďalšie potvrdenie pre zamestnávateľa, tak prosím píšte na tabor@parkourskola.sk. Otázky ohľadom rekreačného príspevku prosím smerujte na svojho zamestnávateľa.

Je možné cenu za tábor uhradiť na splátky?

Áno. Tábor je možné uhradiť naraz v plnej sume, alebo rozložiť platbu na dve splátky. Do 7 dní od registrácie je potrebné uhradiť zálohu vo výške 50% z čiastky podľa aktuálneho obdobia, a druhú splátku najneskôr do 31.3.2020.

Môžem získať darčekovú poukážku?

Chcete obdarovať svoje deti zážitkom, na ktorý nezabudnú? Neváhajte nám napísať na tabor@parkourskola.sk a s radosťou vám pošleme e-mailom darčekovú poukážku! :)

Aké sú storno podmienky?

Záloha, ktorá predstavuje 50% z ceny je nevratná.

Nárok na vrátenie doplatku vzniká v prípadoch:

1. nenastúpenia na tábor z iných ako zdravotných dôvodov:
- 30 a viac dní pred začatím pobytu Vám bude vrátená 100% čiastka doplatku
- 29 – 14 dní Vám bude vrátená 50% čiastka z doplatku
- 13 – 1 deň Vám bude vrátená 0% čiastka z doplatku

 

2. pri nenastúpení na tábor zo zdravotných dôvodov (choroba, úraz) Vám bude po predložení dokladu od lekára vrátených 100% z celkovej sumy (záloha, doplatok).

Sú deti poistené?

Áno, deti budú počas celej doby pobytu úrazovo poistené. 

Čo ak má dieťa špeciálnu stravovaciu diétu?

Počas pobytu budú mať deti zabezpečenú stravu 6x denne. Je možné pripraviť aj špeciálne stravovacie diéty: vegetariánska, bezlepková, histamínová a pod.. Diéty, ktoré v rámci stanovených noriem nevie rekreačné zariadenie zabezpečiť sú vegánska a raw diéta. Prosím uveďte dané špecifiká pri vyplňovaní prihlášky do kolonky Špeciálna diéta.

Môžem dieťa v tábore navštíviť? Ako sa môžem s ním skontaktovať?

Návštevy dieťaťa v tábore Vám nemôžeme zakázať, ale neodporúčame ich. Takáto návšteva môže Vaše dieťa rozľútostiť a s ohľadom na ostatné nenavštívené deti rodičmi aj narušiť atmosféru celej skupiny účastníkov.

Počas pobytu sa môžete informovať o Vašom dieťati v čase 13:00 – 15:00 na telefónnom čísle +421 948 764 578, alebo kedykoľvek na e-mail: tabor@parkourskola.sk , kde Vám odpovieme do 24 hodín. Aktivitu detí počas pobytu budeme priebežne zverejňovať na facebooku alebo instagrame Parkour Školy.

Môže mať dieťa svoj mobilný telefón?

V mieste konania Parkour tábora je slabý telefónny signál a pripojenie na internet pre deti nie je možné. Neodporúčame preto dávať deťom na pobyt mobilný telefón, ani inú elektroniku. Okrem rozrušenia detí telefonátmi s rodičmi je dôvodom aj prevencia poškodenia/krádeže/straty mobilného telefónu a elektroniky a tiež prevencia kyberšikany. Deti sa bez týchto zariadení týždeň zaobídu a pobyt si tak oveľa viac užijú. Zároveň upozorňujeme, že organizátori tábora nezodpovedajú za prípadnú stratu/poškodenie/krádež týchto zariadení. Ako sa s dieťaťom môžete počas pobytu skontakovať sme písali vyššie.

Koľko peňazí máme dať dieťaťu do tábora?

Suma, akú dáte dieťaťu samozrejme závisí od Vás. Počas tábora bude mať Vaše dieťa všetko zabezpečené, preto nie je potrebné dávať vysoké vreckové. Deti v rámci tábora budú mať možnosť navštíviť obchod a taktiež si budú môcť zakúpiť parkourové organické oblečenie theroots.sk

Môžu byť ubytovaní súrodenci alebo kamaráti spolu?

Deti budú ubytované v dievčenských a chlapčenských skupinách podľa veku. Ak máte požiadavku, aby Vaše dieťa bolo ubytované so súrodencom, prípadne kamarátom, uveďte to prosím do poznámky v registrácii. Budeme sa snažiť ubytovať deti tak, aby bola spokojnosť na všetkých stranách.

Čo si so sebou vziať?

Odporúčame dieťaťu zabaliť:

letné športové oblečenie, pohodlnú športovú obuv (ideálne dva páry pre prípad namoknutia), teplejšie oblečenie (tepláky, mikiny), ľahkú nepremokavú bundu, dostatok ponožiek a spodnej bielizne, plavky, uterák, osušku, čiapku proti slnku, hygienické potreby, krém na opaľovanie, repelent proti komárom a hmyzu, fľašku na vodu, písacie potreby, slnečné okuliare, prezuvky do ubytovne, drobné vreckové.

Ak Vaše dieťa užíva pravidelne lieky, je potrebné ich uviesť v prihláške a následne pri nástupe dieťaťa na pobyt ich odovzdať zdravotníkovi.

Pri nástupe na pobyt je potrebné odovzdať vyplnené dokumenty – Vyhlásenie lekára spolu s vyhlásením rodiča, a kópiu zdravotnej kartičky poistenca. Bez týchto dokumentov nie je účasť dieťaťa na pobyte možná.

Čo je v tábore zakázané?

Počas celého pobytu je v tábore striktne zakázané požívať alebo prechovávať akékoľvek zakázané látky a predmety (alkohol, cigarety a iné omamné látky; nože, ihlice, zbrane a pod.). Ďalej je zakázané opustiť areál bez informovania a súhlasu vedúceho tábora alebo poverenej osoby. Zákaz platí aj na trénovanie mimo priestoru na to vyhradeného, alebo bez dozoru príslušného trénera. V prípade porušenia disciplíny si organizátor vyhradzuje právo na okamžité vylúčenie jedinca z tábora bez nároku na finančnú náhradu. Predčasný odvoz účastníka z tábora je na vlastné náklady.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom tábora nás kontaktuje na e-mail tabor@parkourskola.sk